Bolące plecy po nocy? To czas, aby zmienić materac na nowy

materace koło

Zdarza Ci się coraz częściej, że zamiast wypoczęcia o poranku czujesz ból pleców? W takim przypadku winowajcą najczęściej jest nieodpowiednio dobrany lub starszy i zniszczony materac. Co kupić, by znów cieszyć się pełnym komfortem snu?

Wiele osób nie zwraca wystarczającej uwagi na to, na jakim materacu śpi. Co więcej, często w sypialni zamiast komfortowego łóżka stoi rozkładana wersalka. To prosty sposób na bolące plecy, które mogą doskwierać przez cały dzień. By się ich pozbyć, warto kupić nowy materac. Podpowiadamy, na jakie modele warto zwrócić szczególną uwagę.

Komfortowe materace do łóżka

Do produkcji materaców stosowane są różne rodzaje materiałów. Dzieli się je na dwie główne kategorie, a mianowicie na:

  • materace sprężynowe
  • materace piankowe

Powyższe typy materaców różnią się od siebie swoim rdzeniem, czyli wnętrzem. W materacach sprężynowych są to sprężyny – najczęściej mają one konstrukcję kieszeniową, czyli każda sprężyna jest umieszczona osobno w materacu, więc pracuje niezależnie. Takie materace obkładane są następnie z góry i z dołu piankami. Z kolei materace piankowe są w całości wykonane z pianek jednego lub paru typów.

Wśród najbardziej komfortowych materaców znajdują się:

  • materace lateksowe
  • materace termoelastyczne
  • materace kokosowe

Najdroższe sposób powyższych typów materaców każdy z nich reprezentuje nieco inne właściwości, dlatego warto przyjrzeć im się nieco bliżej.

Materace lateksowe uznawane są za najwygodniejszy typ materaców dostępnych obecnie w sprzedaży. Do ich wykonania używane jest naturalne lub syntetyczne mleczko lateksowe albo też mieszanina tych dwóch składników. Takie materace wyróżniają się wyjątkową elastycznością i komfortowo podtrzymują całe ciało.

Nieco tańsze są materace termoelastyczne, czyli VISCO, na przykład jak materace Koło. Produkowane są z pianek poliuretanowych, które mają charakterystyczną, mięsistą strukturą. Także mają wysoką elastyczność. Często są też rekomendowane jako materace ortopedyczne.

Zarówno materace lateksowe, jak i termoelastyczne są miękkie lub średnio-miękkie. Osoby o większej wadze, które preferują twardsze materace, mogą najwygodniej czuć się na tych kokosowych. Warstwa kokosu zapewnia wtedy dodatkowe utwardzenie w materacu.

Podsumowanie

Wybierając dobry materac, warto postawić na materiały wysokiej klasy. Dzięki temu może on zapewnić optymalny komfort snu, a także zredukować ból pleców. Aby dopasować właściwy materac do swoich potrzeb, warto udać się do dobrego sklepu z materacami, gdzie można otrzymać fachową pomoc.