Jak zorganizować tani pogrzeb? Ważny dobry zakład pogrzebowy

usługi pogrzebowe zabrze

Usługi świadczone przez domy pogrzebowe mogą być związane ze sporymi kosztami. Gdy na urządzenie pogrzebu nie ma jednak sporej sumy, warto poświęcić czas na wybranie usług łączących w sobie przystępną cenę wraz z wysoką jakością obsługi, by ostatni pożegnanie mogło być wyjątkowe.

Uroczysty pogrzeb nie musi być drogi

Często można spotkać się z przekonaniem, że pogrzeb musi być bardzo drogi, aby był wystawny i stanowił uroczyste pożegnanie osoby, która odeszła. W rzeczywistości jednak wysoka cena wcale nie musi oznaczać najwyższej jakości. Także odwrotnie – niska cena wcale nie znaczyć, że pochówek musi być bardzo skromny.

Na koszty pogrzebu składa się bardzo wiele elementów – od trumny albo urny, poprzez koszty transportu, wieńców oraz klepsydr, a skończywszy na opłatach za miejsce na cmentarzu. Istnieje zatem sporo sposobów, aby urządzić tani pogrzeb, który jednocześnie będzie ceremonią zapamiętaną na długo ze względu na swoją uroczystość.

Zasiłek pogrzebowy – często to za mało

Aktualnie zasiłek pogrzebowy dla osób, które uprawnione są do jego uzyskania, wynosi 4 tysiące złotych. Niestety, kwota ta od dawna nie była waloryzowana. Podczas gdy kiedyś starczała ona na urządzenie pochówku, teraz zdarza się, że jest zbyt niska, dlatego konieczna jest dopłata za pochówek z własnej kieszeni.

Oczywiście, zdarzają się sytuacje, gdy zmarły nie kwalifikuje się do otrzymania zasiłku pogrzebowego. Wtedy za pochówek trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Warto wybrać sprawdzony zakład pogrzebowy

Aby pogrzeb był jednocześnie tani i uroczysty, warto wybrać dobry zakład pogrzebowy. Gdy chodzi o profesjonalne usługi pogrzebowe Zabrze to jedno z miast, gdzie można otrzymać pełne wsparcie.

Dobry zakład pogrzebowy może wówczas pomóc w doborze takich usług, które będą wyróżniały się niskimi cenami, ale jednocześnie zadba on oto, aby pochówek był dopracowany w najmniejszych detalach, nawet jeżeli nie będzie on obejmował szerokiej gamy usług dodatkowych.

Tani pogrzeb – na czym można zaoszczędzić?

Aby pogrzeb był tańszy, można wówczas zaoszczędzić na różnych kosztach z nim związanych. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • trumna, urna – wybór najtańszych modeli
  • orkiestra – zamiast niej muzyka może płynąć z głośników
  • kremacja – spopielenie zwłok, tańsze są także miejsca w kolumbariach niż cały grobowiec
  • florystyka pogrzebowa – wieńce, bukiety
  • konsolacja – organizacja stypy

Pracownik zakładu pogrzebowego może wówczas doradzić, na czym zaoszczędzić, aby pogrzeb nie stracił na swojej uroczystości i był przy tym spełnieniem ostatniej woli zmarłego.